Правильне харчування
Немає нічого приємнішого, ніж спостерігати, як Ваша кішка с задоволенням облизується після ситного обіду і ласкаво мурчить, притискаючись до ніг.
Правильне харчування - це запорука здоров'я та гарного настрою кішки. Тому до нього пред'являються найвищі вимоги.
Раціон харчування кішок повинен бути збалансований і включати всі необхідні речовини: жири, вітаміни, мінерали та амінокислоти, а також ряд незамінних компонентів раціону кішки, які її організм не може синтезувати самостійно.
Нижче ми наведемо деякі рекомендації щодо правильного годування кішок.
Годувати кішку (кошеня) можна:
1- Готовими кормами, так званими сухими.
2- Натуральною їжею.
3- Комбінувати обидва типи годівлі.
Який із трьох варіантів краще для кішки – єдиної думки немає! Тому вам доведеться зробити цей вибір самостійно.
Сухі готові корми, придатні для годування котів не повинні перевищувати 20% жирність! Дитячі сухі корми, для кошенят, як правило, перевищують цей показник.
Можна споживати різні корми класу не нижче за преміум, суперпреміум і підібрати той, який більше сподобається Вашому кошеняті. Дешевими кормами годувати породистих кішок не можна.
Також можна годувати готовим вологим кормом різних виробників. Наприклад: Ямс, Хіллс, Роял Канін, Про план, Голок пак, Екануба і т.п. Більшість кішок, як правило, люблять котячі консерви.
Вода має бути завжди у вільному доступі. І завжди має бути свіжою. Воду дають з-під крана або покупну з пляшок або зі свердловини, чистого джерела (не кип'ячену).
З натуральних продуктів – основна їжа для кішок – це м'ясо. Підходить сире м'ясо яловичини, курки, індички, кролика. Урізноманітнити меню можна шлунками, серцями цих тварин.
М'ясо попередньо проморожують у морозилці не менше 5ти днів. Вже розморожений продукт можна обдавати 30-40 секунд окропом (на перевагу вихованця та його господаря, ми цього не робимо). Іноді сире м'ясо можна замінювати привареним. При цьому треба враховувати, що варене м'ясо містить менше корисних елементів, необхідних кішці для здорового та повноцінного життя. М'ясо та інші продукти тваринництва повинне становити близько 60-70% їжі кішки. Іноді м'ясо частково замінюється на рибу, не частіше 1 разу на тиждень. Печінку можна давати рідко потроху, а деяким кішкам краще не давати взагалі.
Можна й корисно давати сирі білі курячі хрящі (з курячих грудок), але без кісток – лише хрящі! Також можна давати добових курчат.
Купуйте курячі шиї без шкіри, і перекручуйте -подрібнюйте їх у м'ясорубці. Отриманий, переморожений фарш дуже корисний для кошеня, що росте. Кішкам (жіночої статі) також можна давати філе морської риби. Сире, або варене. Річкова риба може бути джерелом глистів, тому її дають тільки варену. Рибу кішкам дають завжди без кісток. Котам зазвичай рибу не дають через побоювання розвитку МКХ (мочекмʼяна хвороба).
Зрідка (1-2 рази на тиждень) можна давати сирі перепелині яйця, якщо кішка їх їсть. Краще – один жовток, без білка. Варені яйця кішки, як правило, не їдять.
М'ясо ріжуть на маленькі шматочки і дають кошеняті кімнатної температури або трохи тепліше.
Можна давати молочнокислі продукти, у тому числі сир. Жирність не повинна перевищувати 1-3% (деякі заводчики вважають, що молочні продукти кошенятам після шестимісячного віку шкідливі. Вирішувати вам.)
Можна давати вершки (до 10% жир.) якщо кішці вони подобаються. Від молока у кішок зазвичай розлад шлунка. Тож молоко давати не треба.
Одним м'ясом годувати не можна. Хоч м'ясо і становить основну частку в харчуванні кішок, але необхідно додавати (у невеликій кількості) також варені та сирі овочі подрібнені (будь-які, крім картоплі). Також при харчуванні натуральними продуктами кошеняті в період росту, а кішкам у період вагітності та лактації - обов'язково треба давати вітаміни для кошенят (кішкам - вітаміни для вагітних і кішок, що годують). І кальцій + Д3 чи мінерально - кальцієву добавку, якщо кальцій не входить у вітаміни для кошенят.
Каші кішкам не потрібні. Вони перевантажують шлунок погано засвоющеюся низькою калорійною вуглеводною їжею. Іноді можна додати до м'ясного фаршу трохи добре розвареного не солоного рису. (Є думка, що різного роду каші повинні бути в раціоні кошеня в межах 10-20%, вирішувати вам). Але основу раціону має становити саме м'ясо та м'ясні продукти. В основному, у сирому вигляді.
При цьому треба пам'ятати, що жирів кішкам давати багато не можна. М'ясні продукти в ідеалі містять достатню кількість тонких жилочок та плівок, які дуже корисні тваринам. Товсті жили дають лише у подрібненому стані чи не дають взагалі.
Більшість котів особливого захоплення від курячих ший не відчувають, але вони необхідні в раціоні особливо зростаючого організму, що розвивається. А злаки та овочі у чистому вигляді їсти взагалі не змусиш. Тому потрібно готувати суміші, приклад нижче.
Рекомендуємо готувати їжу про запас і заморожувати порційно в пакетиках. Так ви зможете значно заощаджувати ваш час.
Рецепт може бути приблизно таким:
1. М'ясо або субпродукти 50-60% (з перерахованих вище) нарізається крупно або перекручується на м'ясорубці використовуючи ніж для ковбас, з великими отворами. Попередньо обрізається весь жир.
2. Овочі 10-15% (крім картоплі) сирі або варені (капуста – цвітна капуста, броколі, буряк, морква, гарбуз, кабачок, огірок, болгарський зелений перець). Подрібнюється на блендері у пюре.
3. Крупи 10-20% проварену (зважуємо так само вже варену).
4. Курячі шиї та голови 15-25% без шкур, дрібно перекручені.
Наступні продукти можна додавати після розморожування безпосередньо перед годуванням:
5. Перепелині яйця 10-15% не частіше 1-2 рази на тиждень (стежте за перевагою кішки).
6. Оливкова олія або риб'ячий жир 5 мілілітрів на 1 кілограм їжі.
7. Морська капуста (ламінарія) 10 г на 1 кг продукції. Подрібнена якомога дрібніше. Деякі тварини відмовляються від їжі, де є ламінарія, в такому випадку потрібно відмовитися від її застосування.
Змінюйте складові в рецепті, не годуйте одноманітною натуральною їжею, але слідкуйте за уподобаннями вашого котика. Якщо якісь з інгредієнтів йому не до вподоби, їх краще виключити з рецептури.
Холодною та гарячою їжею годувати не можна.
Кішкам не дають свинину та баранину, кістки, готовий фарш зі спеціями, копчені, смажені, гострі продукти, жирні продукти та їжу з людського столу (крім подрібнених не солоних густих овочевих супів іноді)
Кошенят після 3-х місяців зазвичай годують 3 рази на день – до дорослішання. Від харчування в цей період багато в чому залежить здоров'я, розмір, фізичні та репродуктивні здібності дорослої тварини. Тому харчування кошенят до моменту статевого дозрівання треба приділяти особливу увагу.
Рекомендована схема годування – надавати сухий (готовий) корм без обмежень доступу. І додатково пропонувати натуральні продукти 2-3 рази у день. Знову думка спірна: Вважається, що для перетравлення сухого корму та натурального організм виробляє різні ферменти, тому має бути інтервал між годуваннями цими продуктами не менше двох годин. В ідеалі краще встановити годування по режиму і прибирати залишки їжі після 15-20 хвилинної трапези або коли кіт відходить від їжі самостійно. Кошенятам досить 4х 5 ти годівель, дорослим 2-3х на добу. Кіт з'їсть стільки, скільки йому потрібно, тому натуральної їжі пропонують достатньо, і прибирають залишок, коли кішка більше не хоче їсти.
Дорослим стерилізованим котам (кішкам) потрібен особливий раціон – без надлишку калорій. Їм дають сухий корм, призначений для стерилізованих кішок – відповідно до рекомендацій фірми – виробника корму. Або годують натуральною їжею, не перегодовуючи кішку. Перегодовувати стерилізованих (кастрованих) котів шкідливо.
Від харчування кошеня в дитячому та юнацькому віці багато в чому залежить здоров'я, розмір та фізичні здібності дорослої тварини. Тому харчування кошенят до моменту статевого дозрівання треба приділяти особливу увагу.
Але і у дорослої тварини здоров'я та зовнішній вигляд нерозривно пов'язані з харчуванням, тому це питання має велике значення.
Наші кошенята передаються в новий будинок, будучи адаптовані до максимального виду продуктів. Вони їдять як варене, так і сире м'ясо, все, що перераховано вище в наших рецептах вони їли, а також сухий корм. Ви отримаєте індивідуальні рекомендації щодо уподобань вашого нового друга. Нам дуже важливо, щоб наші випускники росли здоровими і радували своїх нових господарів.
Успіхів Вам та Вашим вихованцям!
Розплідник породистих кішок "Sweet Beast *UA"