Кошеня в новому будинку
Для нас важливо, щоб вихованці прожили довге, здорове та щасливе життя, тому необхідно забезпечити основні моменти їхнього життя, такі як: захист, любов, харчування, турбота про здоров'я. Приймаючи рішення про появу в будинку маленького мурлика, ви повинні усвідомлювати, що будь-яка тварина – це не тільки радість спілкування, а й велика відповідальність. Кошеня, так само як і дитина людини, пізнаватиме світ, а значить буде шкодити і бешкетувати.
Хочемо дати кілька рекомендацій, щоб Ви змогли подарувати щасливе життя Вашому кошеняті.
1. Ми віддаємо кошеня вже привченим до лотка. Однак, у новому місці кошеня може розгубитися і не знайти лоток, або злякатися довгому шляху до нього. Тому спочатку рекомендується закрити кошеня в обмеженому, не дуже великому приміщенні, де в нього "під боком" буде все необхідне - їжа, вода, лоток та іграшки. Поступово кошеня розширюватиме зону свого проживання та освоюватиме весь будинок. Для цього може знадобитися від одного до кількох днів - все залежить від сміливості кошеня і від того, наскільки спокійна ситуація в будинку. Спочатку простежте - як кошеня ходить у лоток, хвалите, якщо ходить у лоток сам, або пересаджуйте на лоток, якщо кошеня намагається сісти в іншому місці. Не треба карати кошеня за калюжі не на місці. Спочатку треба приділити увагу тому, щоб правильна звичка ходити в туалет куди потрібно добре закріпилася.
2. Часто першого дня чи вечора кошеня забивається під диван чи інше затишне містечко. Не треба його гальмувати чи намагатися витягнути. Дайте йому час звикнути до нового будинку, і незабаром він сам захоче звідти вибратися і рушити на розвідку.
3. Якщо в будинку є інші тварини, краще на деякий час закрити їх окремо від кошеня, що знову прибуло. Коли кошеня освоїть будинок і стане трохи впевненішим, знайомство буде легшим.
Якщо в будинку є маленькі діти, не можна допускати, щоб вони поводилися з кошеням надто активно, надто галасливо та нав'язливо, лякали чи ображали його.
4. Перші 10 днів харчування для кошеня краще зберегти таким, до якого він звик до переїзду в новий будинок. Якщо Ви хочете внести якісь зміни в раціоні - це краще робити поступово, і слідкувати за какулями кошеняти. (Дивіться рекомендації «Правильне харчування»)
5. Один з головних аспектів безпеки Вашого кошеня – це грати на вікнах та балконі! Обов'язково переконайтеся в їхній надійності та наявності на своїх місцях сіток.
6. Дрібні предмети (голки, скріпки, ґудзики, канцелярські гумки та гумки для волосся) не повинні ставати іграшками для кошеня, інакше можуть бути ним проковтнуті. У всіх кішок на язичці знаходяться спеціальні гачки, тому кішка, яка випадково взяла в рот нитку або голку - має високу ймовірність її проковтнути. Вона просто не може виплюнути це з рота. Проковтнуті гострі предмети, а також нитки можуть виявитися смертельно небезпечними для кошеня. Тому перш ніж принеси в будинок кошеня, переконайтеся, що ніде в зоні його досяжності не знаходиться ниток і дрібних предметів, особливо гострих, які кошенята іноді мають нещастя заковтувати. Також прибирайте поліетиленові пакети, які кошенята іноді люблять розривати та заковтувати шматочками.
Хімічні засоби для чищення, отрути, ліки, отруйні рослини та речовини повинні знаходитися поза зоною доступу малюка.
Розетки та дроти: кошеня цілком можливо захоче пограти і спробувати на зуб цікавих «змійок», приберіть дроти під напругою з видного місця.
7. У кошеня має бути достатньо іграшок – безпечних та цікавих для нього.
Одна з найважливіших речей, яку потрібно придбати - це кігтедралка. Це місце, де кошеня точитиме пазурі і таким чином не завдасть шкоди Вашим меблям.
8. Перше щеплення ставиться кошеняті у віці – близько 2х місяців. Друга через 3-4 тижні після першої. При цьому вакцина на сказ – не раніше 3-х місячного віку кошеня. Далі раз на рік робиться комплексне щеплення зі сказом якісною та перевіреною вакциною.
9. Дегельмінтизація проводиться ветеринарними препаратами (таблетки, суспензія тощо) за вагою тварини кожні три місяці. В обов'язковому порядку дегельмінтизація проводиться перед плановою вакцинацією.
10. Приблизно раз на місяць кошеняті, а потім дорослій кішці або коту підстригають кінчики пазурів. Робити це треба обережно та акуратно, спеціальним інструментом з отвором для когтика (продається в зоомагазинах). Якщо відстригти трохи більше допустимого – у кошеня може піти кров, і йому може бути боляче.
Не бажано користуватися звичайними ножицями при стрижці пазурів, тому що їх не завжди виходить тримати рівно перпендикулярно когтику, а коли кут змінюється - кішкам неприємно або боляче. Після неприємних відчуттів кішки можуть намагатися уникати процедури обрізання кігтів.
11. Купають кошеня лише у разі нагальної потреби. Після цього зігрівають у теплому рушнику, і відпускають кошеня тоді, коли він в основному висохне. Треба уважно стежити, щоб мокре кошеня не потрапило на холод чи протяг. При необхідності (при розладі) - кошеняті підмивають попку або протирають вологою ваткою.
Консультуйтеся з нами з будь-яких питань щодо харчування, поведінки та здоров'я кошеня. Ми намагатимемося не залишити їх без відповіді.
Розплідник породистих кішок "Sweet Beast *UA"